Książki Bajkowozu

Kto pocieszy Maciupka? »

Eneduerabe

Kto pocieszy Maciupka? Eneduerabe

Ponadczasowa, magiczna opowieść o samotnym Maciupku, który jest zbyt nieśmiały, aby rozmawiać z kimkolwiek i przerażony światem, który obserwuje z bezpiecznej odległości.

Pewnego dnia samotny i smutny Maciupek ucieka z domu i wyrusza w podróż. Na swojej drodze spotyka magiczną zatokę doliny Muminków - Mimblę, Małą Mi, cieszące się życiem Filionki, wesołych Homków oraz Włóczykija. Nieśmiałość Maciupka powoduje coraz bardziej dokuczające poczucie izolacji. W końcu będzie musiał przezwyciężyć swoje lęki i znaleźć odwagę, by uratować przestraszoną Drobinkę -najlękliwszą istotą na świecie.

Kto pocieszy Maciupka to ujmująca i pełna mądrości opowieść o miłości, ucząca wyrażania siebie. Skierowana jest  do czytelników w każdym wieku, a w szczególności do każdego, kto kiedykolwiek potrzebował i szukał przyjaciela. Jest to jeden z tych utworów Tove Jansson, który zyskał sobie największą popularność i sympatię zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Książka doczekała się ekranizacji i wielu inscenizacji.

Kto pocieszy Maciupka?" została stworzona w 1960 r. W Polsce została wydana w latach 80-tych, szybko zyskując status książki kultowej. Teraz Maciupek powraca w nowym, wierszowanym tłumaczeniu poetki, autorki oraz ilustratorki książek dla dzieci Ewy Kozyry-Pawlak, z unikalną kaligrafią tekstu jej autorstwa.

Gdzie jest wydra? »

Dwie Siostry

Gdzie jest wydra? Dwie Siostry

W pałacu w Wilanowie szykuje się wielka uczta: król Jan III Sobieski obchodzi imieniny. Ale zamiast się cieszyć, rozpacza! Jego ulubienica – oswojona wydra – zniknęła bez śladu. Pomóż królowi ją odnaleźć! Dołącz do czwórki młodych detektywów i pokieruj śledztwem. Czy zdołasz rozwiązać zagadkę, nim zjadą się imieninowi goście?

„Gdzie jest wydra?” to pasjonująca książkowa gra osadzona w czasach króla Jana III Sobieskiego. Jej fabuła została zainspirowana autentyczną historią słynnej oswojonej wydry, znanej z pamiętników Jana Chryzostoma Paska. Interaktywna opowieść wciąga, bawi i w atrakcyjny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o królewskiej rezydencji w Wilanowie, jej mieszkańcach i gościach oraz ich zwyczajach.

 

W pogoni za życiem »

Ezop

W pogoni za życiem Ezop

Bohaterką książki jest malutka Jętka, która właśnie przyszła na świat i wyrusza na podbój Nowego Jorku. Jeszcze nie wie, że ma czas tylko do zachodu słońca, bo jej życie kończy się o zmierzchu.

Poznać Nowy Jork w jeden dzień to nie lada wyzwanie. Jętka, ciekawa świata i żądna wrażeń, nie waha się ani chwili. Jej przewodniczką jest Mucha, która zna miasto jak mało kto. Zaczynają więc szaleńczą podróż. Czy zdążą uścisnąć rękę prezydenta, zanim słońce schowa się za horyzont?

Zawrotne tempo akcji, fascynujące miejsca, smak przygody i piękne, poetyckie, ale też bardzo dowcipne ilustracje Emilii Dziubak tworzą niepowtarzalną całość.

Nie tylko dla najmłodszych.

 

Proszę mnie przytulić »

Ezop

Proszę mnie przytulić Ezop

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził ten sekret Niedźwiadkowi. Wystarczy mocno się do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni... 

Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

 

Czarna Książka Kolorów »

Widnokrąg

Czarna Książka Kolorów Widnokrąg

Spotkanie widzących z niewidzącymi. To nie książka dla niewidomych, to książką dla wszystkich, gdyż uczy współodczuwania i uwrażliwia na domienność.

Autorka książki wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć, posmakować kolory. My też zaczynamy je widzieć inaczej, tak jak Tomek w „świecie ciemności”. Przed czytelnikiem otwierają się nowe przestrzenie - zmysłów, wyobraźni i odczuć.

Mały Książę »

Muza

Mały Książę Muza

Wyjątkowa książka, którą zwykło się ją określać jako baśń filozoficzną: zawiera sentencje na temat miłości, przyjaźni, wrażliwości, odpowiedzialności. Pisarz pokazał różnicę między sposobem odbierania świata przez dzieci i dorosłych. Przedstawił niepowtarzalną dziecięcą wrażliwość, niewinność, czystość uczuć, umiejętność rozumienia rzeczy trudnych, które paradoksalnie zanikają u dorosłych.

Pollyanna »

Zielona Sowa

Pollyanna Zielona Sowa

Dzieje Pollyannay to historia dziewczynki, która dobrocią, promienną radością i optymizmem zmienia otaczający ją świat. Jednocześnie jest to pewien sposób na życie, który okazuje się nader prosty: być dobrym i dostrzegać dobro w innych.

Alicja w Krainie Czarów »

Bona

Alicja w Krainie Czarów Bona

Niezapomniana, klasyczna powieść na pograniczu snu i jawy. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Tytułowa bohaterka w pogoni za Białym Królikiem wpada w podziemny tunel i za pomocą magicznych ciasteczek zmieniających wzrost dostaje się do fantastycznej krainy, w której wszystko może się zdarzyć. Tę powieść Lewisa Carrolla, wybitnego matematyka i profesora Oxfordu, uznano za arcydzieło literatury światowej.

Czarodziejski młyn »

Dwie Siostry

Czarodziejski młyn Dwie Siostry

Na pierwszy rzut oka czarodziejski młyn niczym nie różni się od innych młynów. Wygląda zwyczajnie - drewniana konstrukcja, skrzydła, a w środku zboże, ale... kiedy nikogo nie ma w pobliżu.

Niekończąca się historia »

Znak

Niekończąca się historia Znak

Przepiękna książka o potędze wyobraźni, klasyka literatury dziecięcej. 

Bastian Baltazar Buks wchodzi przypadkiem do antykwariatu i znajduje niezwykłą książkę. Czytając ja, przenosi sie do krainy fantazji, gdzie przestaje być zwyczajnym chłopcem i staje sie bohaterem. Tylko on może uratować Cesarzową ipowstrzymać zagładę całej Fantazjany.

Opowieści z Narnii »

Media Rodzina

Opowieści z Narnii Media Rodzina

Przygody dzieci, które odkrywają historie fikcyjnego świata, miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. 

W każdej z książek, z wyjątkiem Konia i jego chłopca, protagonistami są postaci z realnego świata, które w magiczny sposób przenoszone zostają do Narnii, aby pomóc Lwu Aslanowi w zażegnaniu trwającego tam kryzysu.