Bajkowozy

Zgłoś się do nas i dowiedz się jak bezpłatnie otrzymać Bajkowóz.

Długo zastanawialiśmy się, w jaki sposób bajkę, magię, wyobraźnię oraz książki dostarczyć na odziały dziecięce w takiej formie, aby każde dziecko mogło mieć do nich dostęp.

Zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnionych architektów i artystów, aby pomogli nam stworzyć formę doskonałą, która zawierałaby w sobie wszelkie elementy.

Nie wszystkie projekty – w zetknięciu z panującymi w szpitalu ograniczeniami – sprawdzały się. Projektanci cały czas próbowali, łączyli, badali i projektowali.

W ten właśnie sposób powstały nasze pierwsze Bajkowozy – wędrujące szpitalne biblioteki wypełnione książkami, magicznymi przedmiotami, pełne skrytek i tajemniczych schowków.

Nasze Bajkowozy kryją w sobie mnóstwo wyjątkowych książek i niezwykłych, baśniowych przedmiotów. Znajdziesz w nim czarodziejskie kamienie i magiczne akcesoria.

Zobacz Książki Bajkowozu »

Każdy nasz Bajkowóz ma swoje imię i niezwykłą osobowość. Niektóre z nich są romantyczne i sentymentalne, inne uwielbiają robić żarty i płatać psikusy. Każdy z naszych Bajkowozów ma swoje sekretne życie, marzenia i szczególne cechy osobowości.

Dzięki Bajkowozom dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych mogą zapomnieć na chwilę o chorobie oraz wybrać się w podróż do świata opowieści, bajek i czarów.

MAGICZNE AKCESORIA BAJKOWOZU:

 • Stare Mapy

  Mniej lub bardziej szczegółowe, wskazujące drogi i ścieżki do przygody. Czasem pokazują, jak odnaleźć ukryty na końcu tęczy skarb, a innym razem pomagają w poszukiwaniach niespodzianki pod szpitalną poduszką.

 • Kompas

  Wyznacza kierunek poszukiwań i prowadzi we właściwą stronę świata. Wskazuje nastrój, w który powinniśmy się zaopatrzyć, by znaleźć to, czego szukamy.

 • Kalejdoskop

  Zbudowany z kawałków tęczy, uczy kolorów i nastrojów, wprawia w zdumienie. Pokazuje, że nie warto tkwić wciąż w tym samym miejscu, a nawet niewielki ruch może powodować wielkie zmiany.

 • Niezwykłe kamienie

  Są jak czarodziejskie naczynia. Wystarczy jeden dotyk, byś je otworzył i uwolnił wszystko, co czas w nich ukrył specjalnie dla Ciebie.

 • Wachlarz

  Dawna własność Królowej Bajki. Gdy go rozłożysz, uciekniesz na chwilę od „tu i teraz” – znikniesz i zagłębisz się w Krainę Marzeń.

 • Stare Klucze

  Mądre klucze, które potrafią odnaleźć i otworzyć wszystko, co zamknięte - wielką bramę skarbca albo skrzynię piratów. Pomogą znaleźć sposób na dotarcie do tego, co wydaje się nieosiągalne.

 • Muszle

  Są wysłannikami Oceanów. Przynoszą w darze zapach morskich traw i szum siedmiu mórz. Ich dotyk rozbudza chęć do wyruszenia w drogę. Możesz pójść, polecieć albo popłynąć… wystarczy tylko chcieć.

 • Paluszaki

  Tajemnicze skrzaty uwielbiające ciepło dziecięcych rąk. Właśnie ono, niczym magiczny eliksir, budzi je do życia. Paluszaki zmieniają otaczającą rzeczywistość w niesamowity nowy świat.

 • Pozytywka

  Wypełniona pozytywnymi dźwiękami. Każdego, kto z nią zaśpiewa, przenosi do Krainy Uśmiechu :)

 • Bajkowe Podszepty

  Bardzo rzadkie, cenne szepty i rady pochodzące z Krainy Bajki. Złapane za ogonki i zamknięte w magicznym pudełku przez Szpitalnego Czarodzieja.

 • Generator Tęczy

  Niezwykła czarodziejska maszyna, która z mieszanki koncentratu kolorów i szczypty światła tworzy tęczę „tu i teraz”- w naszym pokoju.

 • Pazur Smoka

  Nikt już nie pamięta, kto i w jaki sposób go zdobył. Jedno jest pewne – posiada magiczne właściwości. Wystarczy go dotknąć, a wszystkie strachy i lęki znikają, zastąpione przez śmiałość i odwagę.

 • Lupa

  Tajemnicze narzędzie wykorzystywane przez czarodziejów. Wystarczy przez nią spojrzeć, by wszystko stało się bliższe, a każdy pomysł – nawet podróż na koniec świata – możliwy.

 • Korona

  Niegdyś własność Króla Bajki, kilka razy zagubiona i odnajdywana. Dziś jest u nas! Ten, kto ją założy, na jedną chwilę staje się Władcą Bajek. Może tworzyć nowe opowieści lub przedostawać się do starych bajek i zmieniać historie.

 • Śpiew Ptaków

  Muzykalny Czarodziej był tak zachwycony ich śpiewem, że poświęcił kilka lat, by wyczarować magiczny pojemnik na ptasi śpiew. Złapał do niego wszystkie piękne dźwięki w lasach, na polach i łąkach.

 • Dzwonki

  Ich rodzajów jest niezliczona ilość, a każdy inny. Jedne dzwonią na alarm, kolejne na wesele. Niektóre są zaczarowane i grają magiczne melodie. Ich dźwięki potrafią zmieniać szarą rzeczywistość w pełen kolorów świat.

 • Meteoryt

  Niepozorny Kamień, który przybył z kosmosu. Jeśli go rozpoznasz i zostaniesz jego przyjacielem, w oka mgnieniu otworzy dla Ciebie korytarz do innego czasu.

 • Znikający atrament

  Zaczarowany tusz do uwieczniania sekretów. Wygląda jak każdy, a jednak wszystkie zapisane nim tajemnice znikają. Mogą wrócić wyłącznie na Twoje życzenie.

 • Pióra Rajskiego Ptaka

  Rajski Ptak zgubił kilka piór podczas swojej wędrówki po świecie. Legenda głosi, że komu choć raz uda się ich dotknąć i pomacha nimi nad głową, ten na jedną chwilę zdobędzie ich magiczną moc i zostanie czarodziejem.

 • Kryształy

  Przechowują magiczne moce i dzielą się nimi z innymi. Jeśli weźmiesz je do ręki, poczujesz ciepło, drżenie… a może jeszcze coś innego.

 • Karty Obrazkowe

  Magiczne karty do czarodziejskich gier. Każda karta to jedno zaklęcie, jedna historia, jedna baśń, jedna legenda. Z ich pomocą możesz stworzyć wszystko, o czym marzysz.

Zgłoś się do nas i dowiedz się jak bezpłatnie otrzymać Bajkowóz.