Książki Bajkowozu

Bo ja idę do szpitala »

Ezop

Bo ja idę do szpitala Ezop

Sześcioletniego Alka czeka operacja serca i długi pobyt w szpitalu. Jest przestraszony i smutny, ale strach przed bólem i nieznanym miejscem pomogą mu przezwyciężyć przyjaciele - pluszowy łoś Tadeusz i mała Patrycja. Razem będą poznawać obcy szpitalny świat. Chłopiec przeżyje z nimi wiele przygód z wyprawą w kosmos włącznie! Odkryje tejemnice pracy lekarzy i pielęgniarek, zrozumie znaczenie skomplikowanych terminów medycznych. Książka pozwoli dziecku oswoić strach przd szpitalem, a rodzicom pomoże w rozmowach na te niełatwe tematy.
Dla dzieci od lat 5.

 

Jajuńciek »

Muchomor

Jajuńciek Muchomor

Zabawna opowieść o zajączku Jajuńcieku, który wraz z trzema braćmi zarabia na marchewkę ulicznym graniem. Pewnego dnia docierają do smutnego miasta, którego mieszkańcy na dźwięki muzyki reagują pospiesznym zatrzaskiwaniem okiennic.

 

Filozofowie do dzieci »

Muchomor

Filozofowie do dzieci Muchomor

Wybór cytatów z wielkich filozofów, od starożytnych do współczesnych. Każdy cytat ilustruje i objaśnia historia z życia Klary i Leona, uczniów gimnazjum. Dzieci dowiedzą się, kto powiedział i, co znaczy "Myślę więc jestem", "Carpe diem", "Wiedza to potęga", "Siła nie jest Prawem". Poznają Arystotelesa, Sokratesa, Senekę, św. Augustyna, Kartezjusza, Rousseau, Bergsona, Sartre i wielu innych FILOZOFÓW.

Dla dzieci od 10 roku życia.

 

 

 

Pippi Pończoszanka »

Nasza Księgarnia

Pippi Pończoszanka Nasza Księgarnia

Pierwszy tom z serii książeczek o Pippi Pończoszance, najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników.

Powieść przygodowa dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.

 

Zbyt późno »

Entliczek

Zbyt późno Entliczek

Mały Riccardo nie chce iść spać - jest przecież tyle ciekawych rzeczy do zrobienia. Rodzice mają inne zdanie – jest ZBYT późno, ZBYT zimno, a Riccardo jest ZBYT mały. Razem z trójką wiernych przyjaciół chłopiec wyrusza więc w podróż do miejsca, gdzie można bawić się do woli - niezwykłej krainy ZBYT PÓŹNO… Czy tam spełnią się jego marzenia?

Pełna ciepła i magii opowieść o dwóch silnych, dziecięcych pragnieniach – o potrzebie wolności i przygody oraz równie silnym pragnieniu miłości i bezpieczeństwa.

Szary chłopiec »

Entliczek

Szary chłopiec Entliczek

Zabawna, bezpretensjonalna przypowiastka o znaczeniu emocji w naszym życiu, napisana i zobrazowana z iście latynoskim temperamentem.

Autorem fantastycznych i pełnych ekspresji ilustracji jest znakomity artysta urodzony w Argentynie - Gusti. Książka, wielokrotnie nagradzana w Hiszpanii, wpisana jest na listę Białych Kruków (lista najciekawszych książek dla dzieci z całego świata przygotowywana co roku w Internationale Jugendbibliothek w Monachium).

 

 

Płaszcz Józefa »

Format

Płaszcz Józefa Format

Józef miał kiedyś płaszcz, cały w dziurach – dokładnie jak ta książka! Kiedy płaszcz mu się zestarzał i zniszczył, przerobił go na kurtkę. Na co przerobił kurtkę? Co zrobił potem? 
Dzięki otworom, które tak sprytnie wycięto w kartkach tej książki, zobaczysz, na co Józef przerabia swoje stare ubrania, zanim – cóż… – nie pozostanie mu zupełnie nic… Józef zrobi jednak coś, nawet z niczego! 

Bajki terapeutyczne II »

Media Rodzina

Bajki terapeutyczne II Media Rodzina

Konwencja bajki, konstruująca świat po części realny, po części fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale również znaleźć rozwiązanie nękających problemów.

Książka skłania dziecko do szukania skutecznych sposobów radzenia sobie z własnymi trudnościami i walki z lękiem. Rodzice, terapeuci i wychowawcy z powodzeniem będą mogli wykorzystywać przedstawione techniki psychologiczne.

 

Bajki terapeutyczne I »

Media Rodzina

Bajki terapeutyczne I Media Rodzina

Konwencja bajki, konstruująca świat po części realny, po części fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale również znaleźć rozwiązanie nękających problemów.

Książka skłania dziecko do szukania skutecznych sposobów radzenia sobie z własnymi trudnościami i walki z lękiem. Rodzice, terapeuci i wychowawcy z powodzeniem będą mogli wykorzystywać przedstawione techniki psychologiczne.

 

 

Dwa serca Anioła »

Media Rodzina

Dwa serca Anioła Media Rodzina

Gdy Romek miał sześć lat, znalazł się w szpitalu i usłyszał, że ma bardzo poważną wadę serca. Teraz Romek ma kilka lat więcej. Nie wolno mu się męczyć, więc nie może grać w piłkę ani biegać. Chłopaki na podwórku nazywają go Drakulą, bo jest blady i ma sińce pod oczami. Ale pewnego dnia...
Dwa serca anioła" pokazują Wojciecha Widłaka - autora "Pana Kuleczki", "Wesołego Ryjka" i innych pogodnych książeczek - z trochę innej strony. Ale mimo poważnego problemu, jaki został tu poruszony, jest to książka pogodna i budząca nadzieję, pełna typowego dla autora, czułego humoru.

Ilustracje Pawła Pawlaka, w charakterystycznej - dwutonowej - i nietypowej dla artysty kolorystyce, stanowią ciekawą interpretację opowieści.

Książka zdobyła DUŻEGO DONGA 2012, czyli nagrodę główną w konkursie PS IBBY przyznawaną przez jury dziecięce i profesjonalne, za spójność głębokiego i mądrego tekstu oraz szaty graficznej. Tytuł został też wyróżniony główną nagrodą w konkursie 20. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek - Piórem Fredry.

 

Królewna »

GWP

Królewna GWP

Jak to jest, gdy się ma bardzo zajętych, wciąż nieobecnych rodziców, na przykład króla i królową? I ma się wszystko, co tylko można kupić, ale długie godziny spędza samotnie?
A jak wtedy, gdy się jest zwykłym dzieckiem ze zwykłego podwórka, na którym nagle pojawia się królewna w koronie? Królewna posiadająca skarbiec, wszelkie wymarzone zabawki i żadnych obowiązków. No tak, ale nie ma z kim rozmawiać, śmiać się ani pokłócić, ani bawić, ani grać w gumę, w klasy czy w piłkę. Co w tej sytuacji okazuje się prawdziwym skarbem? 

 

Gryzmoł »

Bajka

Gryzmoł Bajka

Gryzmoł wyrysował kredek dwieście... Bardzo kolorowy zbiorek fenomenalnych, żartobliwych historyjek o nieznośnym Gryzmole. Jest nim sympatyczny osobnik w wieku przedszkolnym, przejawiający dokuczliwą dla otoczenia kreatywność plastyczną. Kredki, farby i pędzel stają się w jego rączkach postrachem ludzi, zwierząt oraz ścian i okolicznych murów. Aż strach pomyśleć, co z tego Gryzmoła wyrośnie! Taki z niego psotnik!

Książka została wpisana w 2010 roku na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.