Książki Bajkowozu

Jak tata pokazał mi wszechświat »

Zakamarki

Jak tata pokazał mi wszechświat Zakamarki

Kiedy Ulf podziwia wszechświat, przyglądając się ślimakowi i źdźbłu trawy, tata każe mu patrzeć na gwiazdy... Przepiękna książka o rzeczach małych i wielkich, o rzeczach przyziemnych i niemal mistycznych. W prosty i niezwykle ujmujący sposób pokazuje przedszkolakowi otaczający go mikro- i makrokosmos, a rodzicom podpowiada, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać. Książka ciepła, mądra i poetycka, a jakże przy tym pełna humoru.

 

 

Czy umiesz gwizdać Joanno? »

Zakamarki

Czy umiesz gwizdać Joanno? Zakamarki

Bertil bardzo chciałby mieć dziadka. Takiego, który częstuje kawą, i który mógłby nauczyć go gwizdać. Dziadka, którego mógłby kochać. Na szczęście jego przyjaciel Ulf wie, gdzie takiego dziadka znaleźć.

 

 

Mama Mu nabija sobie guza »

Zakamarki

Mama Mu nabija sobie guza Zakamarki

Czy krowy potrafią budować? I to w dodatku domki na drzewie? Mama Mu jak zwykle dowiedzie, że niemożliwe jest możliwe!

Mama Mu buduje »

Zakamarki

Mama Mu buduje Zakamarki

Czy krowy potrafią budować? I to w dodatku domki na drzewie? Mama Mu jak zwykle dowiedzie, że niemożliwe jest możliwe! 

 

Jak mama została indianką »

Zakamarki

Jak mama została indianką Zakamarki

Czy z mamą można bawić się w Indian? Przekonuje się o tym mały Ulf, który uwalnia swoją mamę z niewoli u bladych twarzy - czyli innymi słowy od smażenia kotletów! 

 

Linnea w ogrodzie Moneta »

Zakamarki

Linnea w ogrodzie Moneta Zakamarki

Nareszcie nowe wydanie poszukiwanej na aukcjach internetowych książki! Soczyste ilustracje, reprodukcje obrazów, zdjęcia ze starego albumu i opowieść Linnei, która podąża śladami malarza, Claude'a Moneta. Jednym słowem magiczna książka wprowadzająca małych i dużych w niezwykły świat sztuki. 

 

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty »

Zakamarki

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty Zakamarki

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty, nic by się nie wydarzyło. Nie ukradłabym gazety, nie zdarzyłby się cud, nie zniszczyłoby się zdjęcie pani Doris, nie zginąłby kask pana od wuefu, a przede wszystkim nie musiałybyśmy się przeprowadzać! 

 

Wojna Liczb »

TAKO

Wojna Liczb TAKO

Jedynka była bardzo małą liczbą. Nikt nie zwracał na nią uwagi. Zawsze była sama, a wszyscy inni budzili w niej zawiść — widziała, że są dużo więksi. Pewnego dnia z dalekiego kraju przybył Król Minus.
— Uczynię cię największą pośród liczb! — powiedział do Jedynki i przedstawił jej plany konstrukcyjne straszliwej broni: znaku minus...

Juan Darién pokazuje szaleństwo wojny wykorzystując symbolikę działania matematycznego (odejmowania).  W ten sposób udaje mu się stworzyć obrazowy manifest pacyfistyczny dla najmłodszych, a przy okazji zainteresować podstawami matematyki. Metaforyczna Wojna liczb falsyfikuje przekonanie, że wszystko, co inne stanowi zagrożenie. Nawołuje do tolerancji i poszanowania prawa do wolności. Ważnemu przesłaniu książki towarzyszy lekka i przejrzysta forma graficzna: słowo i obraz splatają się w niej w mistrzowski sposób.

 

 

Gdzie idziemy? »

Zakamarki

Gdzie idziemy? Zakamarki

Co kryje się za pagórkiem i dokąd zaprowadzi nas długa droga? A kręta? A wąska? Aby się przekonać, trzeba koniecznie po niej potuptać! Tup, tup, tup! Gdzie idziemy?

Rytmicznie powtarzające się obrazy i słowa prowadzą malucha za kolejny pagórek, a tam – zawsze coś ciekawego – pieski, dzieci czy samochody.

 
 

 

Wymyśl coś! »

Zakamarki

Wymyśl coś! Zakamarki

Szare niebo, pada deszcz. Nudzę się! Wymyśl coś! Lalko, misiu, piesku, małpko! W co się bawić?

W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach wymyślamy, co można robić, żeby się nie nudzić. A można wiele - zbudować wieżę, upiec ciasto czy wyruszyć w świat - i to wszystko bez wychodzenia z dziecinnego pokoju.

A dlaczego? »

Zakamarki

A dlaczego? Zakamarki

Wstaję, patrzę, świeci słońce. I chcę wiedzieć - a dlaczego? Dlaczego ptak lata? Dlaczego pies szczeka? Dlaczego pada deszcz?
W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach pytamy o otaczający świat. Ptak, pan, pies, Jaś, deszcz - wszyscy coś robią. Tylko dlaczego? Po co? I jak to jest?

 

Tajemnica Szpitala »

Zakamarki

Tajemnica Szpitala Zakamarki

Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja.