Książki Bajkowozu

Kot Prot »

Media Rodzina

Kot Prot Media Rodzina

W nudny, deszczowy dzień odwiedza dzieci w domu tytułowy Kot Prot - specjalista od psot. Choć jego figle wyglądają czasem groźnie, na szczęście wszystko dobrze się kończy Całość znakomicie przetłumaczył Stanisław Barańczak. Książkę uzupełnia suplement zawierający tekst bajki w języku angielskim oraz dołączona płyta CD z pięknymi interpretacjami: polską - Zbigniewa Grochala i angielską - Roberta Gamble`a.

Pan Kuleczka »

Media Rodzina

Pan Kuleczka Media Rodzina

Książka z serii o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psu Pypciu i musze Bzyk-Bzyk! Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe - zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów - nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

Narodziny księżniczki »

Namas

Narodziny księżniczki Namas

Za każdym razem, kiedy rodzi się dziewczynka, niebiańskie księżniczki przybywają, by obdarzyć ją bezcennymi skarbami. Dary te pozostają na zawsze głęboko w sercu dziecka, ale z biegiem lat pamięć o nich zaciera się. W swojej książce Ildikó Boldizsár i Katalin Szegedi przypominają małym i dużym kobietom o tym, co dla nich najcenniejsze.

Zwięzły, a zarazem poetycki tekst doskonale współgra z ilustracjami wykonanymi techniką kolażu. Książka znalazła się na liście Białych Kruków – White Ravens 2010.

Gałka od łóżka »

Dwie Siostry

Gałka od łóżka Dwie Siostry

Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez nauczycielkę (pannę Price) niezwykłym talizmanem. Dzięki niemu dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać podróże w przeszłość.

- Albo mi powiecie, jak żeście to łóżko sprowadzili z Bedford, albo pojedziecie ze mną na posterunek policji.

- Dobrze - powiedziała Kasia, czując, że łzy napływają jej do oczu. - Więc powiem panu, jeśli chce pan wiedzieć. Sprowadziliśmy je za pomocą czarów.

Babcia na jabłoni »

Dwie Siostry

Babcia na jabłoni Dwie Siostry

Wszystkie dzieci na całej ulicy miały babcię. Niektóre nawet dwie. Tylko Andi nie miał babci - i bardzo się z tego powodu martwił.

Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie...? Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci.

 

 

Detektyw Pozytywka »

Nasza Księgarnia

Detektyw Pozytywka Nasza Księgarnia

Detektyw Pozytywka to postać sympatyczna, ale dziwaczna. Przykład?  Proszę bardzo - detektyw Pozytywka uparł się, że w walce ze złoczyńcami nie będzie używał innej broni poza kaktusem!
Kaktus i intelekt - oto oręż naszego bohatera. Oręż, dodajemy, niezwykle skuteczny.

 

 

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów »

Powergraph

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów Powergraph

Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć?
Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką rozwiązać zagadkę ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledzący bohaterów płaszczak i dokąd zmierza czarna karoca?
Nie obawiaj się - senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia?
Bądź pewien - nie zaśniesz, dopóki nie skończysz czytać Pałacu Snów.

 

 

S.Z.T.U.K.A. »

Dwie Siostry

S.Z.T.U.K.A. Dwie Siostry

Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.

Autor przedstawia 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych w książce o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. 

Cztery strony czasu »

Media Rodzina

Cztery strony czasu Media Rodzina

Na starym mieście, na środku rynku stoi ratuszowa wieża z czterema tarczami zegara skierowanymi w cztery strony świata. Po czterech stronach rynku stoją kamienice, a w nich kuchnie i salony, pokoje dziecięce i pracownie, w których nieustannie toczy się życie, mimo upływu czasu. Ratuszowy zegar jest świadkiem wydarzeń historycznych i codziennych. Przez stulecia przez miasto przetoczą się wojny, epidemie i powodzie, czasy urodzajów i czasy głodu, ale zwykli mieszkańcy kamienic będą dzielić te same troski i te same radości, co ludzie urodzeni 100, 200 i 600 lat po nich.

 

D.O.M.E.K »

Dwie Siostry

D.O.M.E.K Dwie Siostry

Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata.

 

Miasteczko Mamoko »

Dwie siostry

Miasteczko Mamoko Dwie siostry

Pomysłowa książka obrazkowa. Każda rozkładówka jest bajecznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. "Miasteczko Mamoko" to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci.

 

 

Pelikan »

Dwie siostry

Pelikan Dwie siostry

Kilkunastoletni Emil po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą do miasta. Pewnego dnia w okolicznym barze jego uwagę przykuwa dziwnie wyglądający jegomość - mieszkający nieopodal pan Hyyryläinen. Dzięki dziecięcej wrażliwości i umiejętności obserwowania świata chłopiec odkrywa tajemnicę sąsiada: pan Hyyryläinen to w rzeczywistości pelikan, który postanowił zostać człowiekiem.

Zadziwiająca historia trudnej przyjaźni chłopca i pelikana jest zarazem głęboką przypowieścią o samotności, braku tolerancji i o akceptacji tego, co ludzkie i nieludzkie. Wspólna wędrówka po absurdach i realiach życia uświadamia, jak skomplikowany jest świat człowieka, zwłaszcza gdy ogląda się go z ptasiej perspektywy.