Aktualności

61 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka już w Częstochowie!!! »

Wczoraj 61 Bajkowóz dotarł na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Dzieci i kadra szpitala powitały nasz bajkowy pojazd z wielkim entuzjazmem. Poszukiwaniom skarbów ukrytych na półkach i w szufladkach Bajkowozu nie było końca. Opiekunami Bajkowozu na terenie Szpitala zostali pedagodzy Zespołu Szkół Specjalnych nr 28. Dziękujemy wszystkim za tak gorące i pełne radości powitanie!!!
Projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Kolejne Oddziały Bajka na szkoleniu w Poznaniu!!! »

18 września kolejne Oddziały Bajka wzięły udział w szkoleniu z kreatywnej pracy z książką i Bajkowozem. Tym razem do Serdecznik Fundacja przyjechały dziewczyny z Częstochowy, Warszawy, Bydgoszczy i Owińsk. Naprawdę silna grupa z olbrzymią pozytywną energią. Dziękujemy za tą energię, radość i piękne magiczne spotkanie!!! Wkrótce jedziemy do Was z Bajkowozami!!!

60 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Ciechocinku!!! »

60 Bajkowóz jak nazwały dzieci Wędrującą Szpitalną Bibliotekę rozpoczął 28 sierpnia swoje wędrówki wśród dzieci i młodzieży Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego nr 3 w Ciechocinku. Tym razem powitano nas w tanecznych rytmach z całego świata. Gorąca atmosfera spotkania roztańczyła nawet sam Bajkowóz, który z radością zamieszkał w tym niezwykłym miejscu. Dziękujemy gorąco za to powitanie, wciąż jeszcze przytupując do taktu.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala została kadra Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 z Ciechocinka.

59 Wędrująca Szpitalna Biblioteka już we Włocławku!!! »

59 Wędrująca Szpitalna Biblioteka już zamieszkała wśród dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. J Popiełuszki we Włocławku. Tradycyjnie dzieci i kadra powitały Bajkowóz bajecznym przedstawieniem, które stanowiło wstęp do wspólnego poznawania sekretów i książek Bajkowozu.
Dziękujemy za wszystkie słoneczne uśmiechy i radosne przyjęcie we Włocławku.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala zaostała kadra Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku.

58 Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Szpitalu "Jagusia"!!! »

58 Wędrujaca Szpitalna Biblioteka nazwana przez dzieci Bajkowozem rozpoczeła 27.07.2017 wędrówki po Szpitalu Uzdrowiskowym "Jagusia"
w Kudowie Zdroju. I tutaj powitanie było niezwykle gorące. Na scenie bajkowe postacie, piosenki i wykonawcy.
Dziękujemy za radosne i niezwykle piękne powitanie!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

57 Bajkowóz na stałe w Kudowie Zdroju!!! »

57 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dotarł do Szpitala Rehabilitacyjno - Hematologicznego "Orlik"
w Kudowie Zdroju. Dzieci i kadra powitały Bajkowóz przedstawieniem złożonym z utworów Tuwima i Brzechwy.
Po wytępach dzieci rozpoczeły pierwsze spotkanie z Bajkowozem jego książkami i skarbami ukrytymi w szufladkach.
Dziękujemy za gorące powitanie.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

 

56 Bajkowóz w Szpitalu Uzdrowiskowym w Rabce!!! »

56 Bajkowóz zamieszkał na stałe w Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci w Rabce. I tutaj dzieci zgotowały nam
niesamowite powitanie. Tym razem było to przedstawienie muzyczne "Pomieszane Bajki".
Mamy nadzieję, że Bajkowóz każdego dnia będzie dostarczał tyle radości co dziś.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

55 Bajkowóz w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc!!! »

13 lipca 55 Bajkowóz rozpoczął swoje wędrówki w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Dzieci, rodzice i kadra
powitali Bajkowóz prawdziwie bajeczną muzyką góralską i falą radosnych uśmiechów.
Dziękujemy za tak piękne i gorące powitanie.

Projekt Oddział Bajka Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Firma MAN Truck & Bus Partnerem Oddziału Bajka!!! »

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Partnerem projektu: "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka Etap IV"  dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest firma MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z firmą MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., która od sierpnia do grudnia 2017 roku zajmie się transportem kolejnych mobilnych biblioteczek.  

Oddziały Bajka z Włocławka i Ciechocinka w Poznaniu!!! »

 Dwa kolejne nowe Oddziały Bajka odbyły 12.06. szkolenie w siedzibie Fundacji Serdecznik.. Kreatywną pracę z książką i Bajkowozem poznawały dziewczyny z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Włocławka oraz Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych w Ciechocinku. Dziękujemy za to pełne radości spotkanie!!! Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna :)

Trzy kolejne Oddziały Bajka w Serdeczniku!!! »

 Kolejny etap projektu Oddział Bajka dofinansowany w ramach programu Kultura Dostępna rozpoczeliśmy szkoleniem z kreatywnej pracy z książką i Bajkowozem. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie naszej Fundacji udział wzięły kolejne Oddziały Bajka tym razem z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Jagusia" w Kudowie Zdroju, z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Orlik" z Kudowy Zdroju oraz z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie.

Oddział Bajka ponownie wędruje z Kulturą Dostępną!!! »

Rozpoczeliśmy kolejny etap projektu Oddział Bajka-Wędrująca Szpitalna Biblioteka, który został dofinansowany przez
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.
Co robimy??? Budujemy, wyposażamy i przekazujemy bezpłatnie szpitalom dziecięcym w całej Polsce Wędrujące Szpitalne Biblioteki nazwane przez dzieci Bajkowozami!!! Wyposażone w ponad 100 książek i "magiczne" gadżety, Bajkowozy są "narzędziem" do pracy z dziećmi przebywającymi w szpitalach.
Od czerwca nasz projekt otrzymał po raz drugi dofinansowanie w ramach programu Kultura Dostępna!!!