Aktualności

Warsztaty na Kongresie HOPE 2018 w Poznaniu!!! »

Na 11 Kogresie HOPE 2018 (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe) w Poznaniu w ramach prezentacji pracy z Bajkowozem pokazaliśmy warsztaty na podstawie książek znajdujących się na wyposażeniu Bajkowozów. "What can be seen when nothing can be seen?" Anny Bany oraz "Ukryte" Natalii Adamczyk. 

 

Jednorożce w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi!!! »

W Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi drużyna jednorożca czyli Fundacja Serdecznik, Oddział Bajka z Zespołu Szkół Specjalny nr 8 w Łodzi oraz Naczelna Opiekunka stajni jednorożców w Łodzi - Julita Pierzchała wpuściła do szpitala latające jednorożce!!! Wysłuchaliśmy opowieści o tych magicznych rumakach, a później wszyscy, dzieci i dorośli mieli okazję przejść pasowanie na Jednorożca. Jednak, żeby naprawdę polecieć każdy musiał samemu zrobić sobie swoje własne skrzydła marzeń, bo właśnie na takich skrzydłach, napędzanych marzeniami ukrytymi w małych kopertach latają wszystkie jednorożce. Dziękujemy wszystkim za niesamowite spotkanie i wspólne latanie!!!

64 Bajkowóz w SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach!!! »

64 Bajkowóz zamieszkał dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Dzieci z Ośrodka przebrane w bajkowe stroje, powitały Bajkowóz przedstawieniem muzycznym na podstawie "Akademii Pana Kleksa". Po przecięciu wstęgi wszyscy razem rozpoczęliśmy emocjonujące odkrywanie bajkowozowych książek i tajemnic!!! Oglądaliśmy najdłuuuuuższą książkę chyba na świecie; książkę z dziurą, przemienialiśmy pocałunkiem pluszową żabę w księcia, oglądaliśmy stare klucze, deszcz zamknięty w zaczarowanej tubie i wiele innych skarbów Bajkowozu. I udało się nam (co zdarza się bardzo rzadko) zobaczyć dobrego Ducha Bajkowozu, który zamieszkuje w jednej z szufladek. Dziękujemy wszystkim za uśmiechy i niesamowitą, bezcenną radość z jaką powitaliście Bajkowóz!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Oddział Bajka - szkolenia specjalistyczne (dzień trzeci) »

Dzień trzeci szkoleń specjalistycznych dla opiekunów Bajkowozów. Tym razem naszym tematem była "Bajkoterapia kliniczna" . Szkolenie poprowadziła psycholog i psychoterapeuta Agnieszka Kolek. Bajkoterapia wykorzystuje bajki i baśnie w celach terapeutycznych, edukacyjnych lub relaksacyjnych. Wyzwala emocje i pozwala wykorzystać ukryty między słowami i wersami przekaz w celach terapeutycznych.
A wszystko to w baśniowym otoczeniu Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu, które udostępniło nam swoje pomieszczenia. Po sąsiedzku wystawa - Frida Khalo, a wokół bajeczne zamkowe postacie. Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę spotkań!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowany zastał ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Oddział Bajka - szkolenia specjalistyczne (dzień drugi) »

Drugi dzień szkoleń specjalistycznych dla opiekunów Bajkowozów i drugie szkolenie z "Integracji sensorycznej przez sztukę" poprowadzone przez Korynę Opala - Rybka. Jak w prawdziwej opowieści powinniśmy napisać ..."rzecz dzieje się na Zamku"...a działo się naprawdę wiele. Wiedza teoretyczna i ćwiczenia. Niesamowite spotkanie pełne nowych doświadczeń, które wykorzystamy w pracy z dziećmi w szpitalach. Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Oddział Bajka - szkolenia specjalistyczne (dzień pierwszy) »

W ramach projektu Oddział Bajka rozpoczęliśmy szkolenia specjalistyczne dla opiekunów Bajkowozów z całej Polski. Tematem pierwszego była "Integracja sensoryczna przez sztukę" i możliwości jej wykorzystania podczas pracy z Bajkowozami i dziećmi w szpitalach i dziecięcych ośrodkach leczniczych.
Szkolenie, które odbyło się w CK Zamek w Poznaniu poprowadziła Koryna Opala - Rybka. Dziękujemy za potężna dawkę wiedzy i ćwiczeń praktycznych!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna​

63 Bajkowóz już w szpitalu w Bydgoszczy!!! »

63 Bajkowóz zawędrował i zamieszkał na stałe w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Opiekunami Bajkowozu na terenie szpitala zostali pedagodzy Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej. Bajkowóz przywitano sztuką teatralną napisaną specjalnie na powitanie Bajkowozu, której sam Bajkowóz był częścią. Niesamowite i dowcipne przedstawienie!!! Dziękujemy za tak gorące powitanie!!! 
Projekt Oddział Bajka Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

62 Bajkowóz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie !!! »

62 Bajkowóz zamieszkał wczoraj na stałe w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Opiekunami Bajkowozu na terenie szpitala zostało Stowarzyszenie Centruś i pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78. Dziękujemy za gorące serdeczne powitanie!!!

Projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

61 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka już w Częstochowie!!! »

Wczoraj 61 Bajkowóz dotarł na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Dzieci i kadra szpitala powitały nasz bajkowy pojazd z wielkim entuzjazmem. Poszukiwaniom skarbów ukrytych na półkach i w szufladkach Bajkowozu nie było końca. Opiekunami Bajkowozu na terenie Szpitala zostali pedagodzy Zespołu Szkół Specjalnych nr 28. Dziękujemy wszystkim za tak gorące i pełne radości powitanie!!!
Projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Kolejne Oddziały Bajka na szkoleniu w Poznaniu!!! »

18 września kolejne Oddziały Bajka wzięły udział w szkoleniu z kreatywnej pracy z książką i Bajkowozem. Tym razem do Serdecznik Fundacja przyjechały dziewczyny z Częstochowy, Warszawy, Bydgoszczy i Owińsk. Naprawdę silna grupa z olbrzymią pozytywną energią. Dziękujemy za tą energię, radość i piękne magiczne spotkanie!!! Wkrótce jedziemy do Was z Bajkowozami!!!

60 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Ciechocinku!!! »

60 Bajkowóz jak nazwały dzieci Wędrującą Szpitalną Bibliotekę rozpoczął 28 sierpnia swoje wędrówki wśród dzieci i młodzieży Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego nr 3 w Ciechocinku. Tym razem powitano nas w tanecznych rytmach z całego świata. Gorąca atmosfera spotkania roztańczyła nawet sam Bajkowóz, który z radością zamieszkał w tym niezwykłym miejscu. Dziękujemy gorąco za to powitanie, wciąż jeszcze przytupując do taktu.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala została kadra Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 z Ciechocinka.