Aktualności

Kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online za nami !!! »

Kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online za nami!!!
Tym razem poszukiwaliśmy Mocy, tak nam teraz potrzebnej.
Jak znaleźć ją w sobie? Jak znaleźć jej źródła wokół nas? Co może nas wspomóc w naszych poszukiwaniach? Jak się nią napełnić i jak dzielić się mocą z innymi. W tych rozważaniach wspomagały nas 
"Pudełka mocy", które za pomocą tajemniczych mocy trafiły z Fundacji Serdecznik do uczestniczek szkolenia. Pudełka prawie "bez dna". Ciepłe i puchate, plastry miłości,koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za to przepiękne, pełne Mocy spotkanie !!!

kolejnych 8 Bajkowozowych Walizek Wyobraźni dotarło do szpitali dziecięcych w Polsce !!! »

Dziś "na gorąco" podglądamy ostatnie chwile Bajkowozowych Walizek w Poznaniu. Pakowanie, ostatnie wspólne zdjęcie i... prawdziwe czary - wszystkie Walizki, wypełnione książkami już "biegają" po szpitalnych salach i korytarzach w całej Polsce!!!

Wkrótce więcej informacji o tym, jak  Bajkowozowe Walizki Wyobraźni  zadomowiły się i jak "pracują" razem ze szpitalnymi pedagogami w szpitalach dziecięcych!!!

 

 

"Pudełka Mocy" dla pedagogów szpitalnych !!! »

Tym razem przygotowaliśmy coś specjalnie dla pedagogów szpitalnych, którzy opiekuja się Bajkowozami na terenach swoich szpitali. Żeby wspomagać chore dzieci w ich zmaganiach z chorobą pedagodzy szpitalni sami potrzebują żródła mocy z którego mogliby czerpać siły potzrzebne go pracy i regeneracji. I właśnie to mogą znaleźć w "Pudełkach Mocy", które specjalnie dla nich powstały w Fundacji Serdecznik. "Ciepłe i puchate", plastry miłości, koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w naszych pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi.

Wiecej o Pudełkach Mocy wkrótce!!!

Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wkrótce w szpitalach !!! »

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już przygotowuje się do wyjazdu. Każda z Walizek wypełniona jest kilkudziesęcioma specjalnie wybranymi ksiązkami dla dzieci. Czerwone Walizki i ich książki bedą wspomagać Bajkowozy i ich Opiekunów na oddziałach  8 szpitali dziecięcych w Polsce.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości!!!

 

Walizki szpitale otrzymają w ramach projektu Oddział Bajka -Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Oddział Bajka w Księgarni Bookowski w CK Zamek w Poznaniu !!! »

Na dobry początek Nowego Roku odwiedzamy w przenośni i dosłownie zaprzyjaźnioną z nami od lat Księgarnię Bookowski w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Zacytujemy za Bookowskim - "Ania Bany - serce projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka - gościła w drugim odcinku Bookowskiego Podcastu Literackiego.
Spędziłyśmy razem godzinę - oddajemy słuchaczom 36 minut. Mam nadzieję, że ogrzeją serca i nastroją na Święta i Nowy Rok jakkolwiek ten czas spędzacie. Rozmawiałyśmy o książkach, które tylko pozornie są dla dzieci, a tak naprawdę służą do zaglądania w głąb każdego człowieka. Poznajcie Pikotka, zajrzyjcie z nami do pracowni Aurory i pielęgnujcie swój wewnętrzny las.

Dobrego czasu!"

link do podkastu -  https://open.spotify.com/episode/3U6nFEkqW2vOHL7aXnMSjO

Bajkowozowe szkolenie dla pedagogów online !!! »

Po raz kolejny odwiedziły nas uczestniczki projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" z całej Polski. Spotkaliśmy się oczywiście wirtualnie podczas szkolenia "O wszystkim co wspiera". Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami na temat wszystkiego co może nas wspierać podczas pracy i życia w obecnej trudnej sytuacji. Dziękujemy za waszą obecność i jeszcze raz wszystkich gorąco pozdrawiamy!!!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Trzy Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już w szpitalach !!! »

Trzy Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już dotarły i wędrują po korzytarzach i salach szpitali dziecięcych. Dzieci i pedagodzy w Olsztynie, Rzeszowie i Poznaniu przyjeli je z wielkim entuzjazmem. Małe, zwinne, kolorowe, a przede wszystkim wypełnione niesamowitymi książkami Bajkowozowe Walizki, docierają tam, gdzie Bajkowozy z powodu pandemii nie mogą.

Wkrótce kolejne Walizki wyruszą do swoich nowych domów!!!

 

Walizki szpitale otrzymały w ramach projektu Oddział Bajka -Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wspomogą Bajkowozy w szpitalach !!! »

W otaczającej nas trudnej rzeczywistości, także wędrówki Bajkowozów są mocno utrudnione i podlegają różnym obostrzeniom. Pomyśleliśmy więc o dodatkowym małym pomocniku, który wspomógłby zarówno Bajkowozy, jak i pracę pedagogów - Opiekunów Bajkowozów w szpitalach.
Takim małym pomocnikiem będą Bajkowozowe Walizki Wyobraźni. Trzy pierwsze już wyruszyły do szpitali.
Wyposażyliśmy je w dodatkowe książki, które uzupełnią półki Bajkowozów.
Małe, zwinne, kolorowe, wypełnione książkam i wpisujące się w obecne wymagania, będą docierać razem ze szpitalnymi pedagogami do oczekujących na nie dzieci. Liczymy, że doskonale uzupełnią bajkowozowe drużyny w ich szpitalnej pracy!!!

 

Bajkowozowe Walizki szpitale otrzymają w ramach projektu Oddział Bajka -Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Już 86 Mobilnych szpitalnych bibliotek w Polsce !!! »

Już 86 Bajkowozów czyli Wędrujacych Szpitalnych Bibliotek zamieszkało na stałe w szpitalach dziecięcych w całej Polsce!!! Tych 86 znaczów na mapie to Bajkowozy, ksiązki i setki ludzi dobrej woli bez których realizacja projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" nie byłaby możliwa. To też radość i uśmiechy dzieci na oddziałach szpitalnych.

Dziękujemy wszystkim gorąco i... mamy nadzieję, że wkrótce kolejne Bajkowozy pojadą do kolejnych szpitali !!!

86 Bajkowóz w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach !!! »

86 Bajkowóz wędruje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.
I tym razem Bajkowozy powitały tylko Opiekunki Bajkowozów. 
W Ośrodku w Laskach odbyło się również szkolenie pedagogów, którzy będą pracować 
z Bajkowozem na terenie Ośrodka i w warszawskim Szpitalu Dziecięcym "Niekłańska". 
Dziękujemy za to radosne i pełne entuzjazmu spotkanie. 
 
Zabieramy wasz entuzjazm ze sobą do Poznania!!!

 

85 Bajkowóz zamieszkał w Warszawie !!! »

Kolejny 85 Bajkowóz zamieszkał w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza w Warszawie.
Opiekunami Bajkowozu w Warszawie zostali pedagodzy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 282 
działającej na terenie szpitala. Szkolenie Opiekunek Bajkowozu odbyło się w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych 
w Laskach pod Warszawą.
 
Dziękujemy za piękne spotkanie !!!

 

84 Bajkowóz w Rymanowie Zdroju !!! »

84 Bajkowóz wędruje już po Szpitalu Rehabilitacyjnym "Zimowit" w Rymanowie Zdroju.
Razem z Bajkowozami z Rzeszowa kolejna Wędrująca Szpitalna Biblioteka przyjechała do
Rymanowa Zdroju. Po wspólnym szkoleniu wszystkich Opiekunów Bajkowozów w Rzeszowie, rymanowski
Bajkowóz pojechał wraz ze swoimi Opiekunami do dzieci i swojego nowego domu.