Aktualności

Kolejne Bajkowozowe walizki wyobraźni już wkrótce w szpitalach !!! »

Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już wkrótce wyruszą do szpitali dziecięcych w Polsce. Otrzymają je pedagodzy - Opiekunowie Bajkowozów. Walizki w założeniu są małymi pomocnikami Bajkowozów. Zgodnie z hasłem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizka pomoże". Małe, zwrotne, kolorowe i pełne książek Bajkowozowe Walizki Wyobraźni bez problemu docierają razem z pedagogami do dzieci na terenie szpitali.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

"Praca z Biografią" czyli kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online !!! »

20.04. 2021 odbyło się kolejne szkolenie online pedagogów z Oddziałów Bajka z całej Polski. Tym razem "Praca z biografią", czyli czego możemy nauczyć się od bohaterek i bohaterów oraz jak i gdzie ich znaleźć?!!   Na zdjęciu walizka Ludwika Zamenhofa, która "wzięła" udział w szkoleniu. Zamenhof był jednym z "bohaterów" naszego szkolenia. W szkoleniu "wzięły" te udział panie: Iris Apfel, Frida Kahlo, Rita Levi-Montalcini, Isadora Duncan, Cora Coralina i Izabela Allende.
 
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałe spotkanie !!!

Pudełka Mocy czyli kolejne szkolenia pedagogów szpitalnych online !!! »

"Pudełka Mocy" czyli kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych z Oddziałów Bajka online za nami. Na szkoleniu pojawiały się różne bajkowe postacie - jedną z nich, udało nam się uchwycić obiektywem aparatu. Wspólnie poszukiwaliśmy źródeł mocy w sobie i otaczającym nas świecie. Mocy, której nigdy za wiele podczas pracy z dziećmi w szpitalach. Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Oddziłał Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" realizowanego przez Fundację Serdecznik.

Dziękujemy za piękne spotkanie !!!

Zdrowych i wesołych świąt !!! »

Zdrowych, Radosnych, Bajkowych Świąt Wielkanocnych życzy Wam wszystkim Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka!!!
ps. I oczywiście wspaniałej świątecznej lektury!!!

"Warstwy" kolejne szkolenie online dla pedagogów szkół przyszpitalnych !!! »

"Warstwy" - kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online. Tym razem spotkanie wszystkich do których dotarły Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wypełnione nowymi lekturami. Spotkanie poświęcone było książkom - treściami poukrywanymi pod pozornie prostymi tekstami i wykorzystaniem ich podczas pracy w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe spotkanie!!!

Kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online za nami !!! »

Kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online za nami!!!
Tym razem poszukiwaliśmy Mocy, tak nam teraz potrzebnej.
Jak znaleźć ją w sobie? Jak znaleźć jej źródła wokół nas? Co może nas wspomóc w naszych poszukiwaniach? Jak się nią napełnić i jak dzielić się mocą z innymi. W tych rozważaniach wspomagały nas 
"Pudełka mocy", które za pomocą tajemniczych mocy trafiły z Fundacji Serdecznik do uczestniczek szkolenia. Pudełka prawie "bez dna". Ciepłe i puchate, plastry miłości,koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za to przepiękne, pełne Mocy spotkanie !!!

kolejnych 8 Bajkowozowych Walizek Wyobraźni dotarło do szpitali dziecięcych w Polsce !!! »

Dziś "na gorąco" podglądamy ostatnie chwile Bajkowozowych Walizek w Poznaniu. Pakowanie, ostatnie wspólne zdjęcie i... prawdziwe czary - wszystkie Walizki, wypełnione książkami już "biegają" po szpitalnych salach i korytarzach w całej Polsce!!!

Wkrótce więcej informacji o tym, jak  Bajkowozowe Walizki Wyobraźni  zadomowiły się i jak "pracują" razem ze szpitalnymi pedagogami w szpitalach dziecięcych!!!

 

 

"Pudełka Mocy" dla pedagogów szpitalnych !!! »

Tym razem przygotowaliśmy coś specjalnie dla pedagogów szpitalnych, którzy opiekuja się Bajkowozami na terenach swoich szpitali. Żeby wspomagać chore dzieci w ich zmaganiach z chorobą pedagodzy szpitalni sami potrzebują żródła mocy z którego mogliby czerpać siły potzrzebne go pracy i regeneracji. I właśnie to mogą znaleźć w "Pudełkach Mocy", które specjalnie dla nich powstały w Fundacji Serdecznik. "Ciepłe i puchate", plastry miłości, koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w naszych pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi.

Wiecej o Pudełkach Mocy wkrótce!!!

Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wkrótce w szpitalach !!! »

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już przygotowuje się do wyjazdu. Każda z Walizek wypełniona jest kilkudziesęcioma specjalnie wybranymi ksiązkami dla dzieci. Czerwone Walizki i ich książki bedą wspomagać Bajkowozy i ich Opiekunów na oddziałach  8 szpitali dziecięcych w Polsce.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości!!!

 

Walizki szpitale otrzymają w ramach projektu Oddział Bajka -Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Oddział Bajka w Księgarni Bookowski w CK Zamek w Poznaniu !!! »

Na dobry początek Nowego Roku odwiedzamy w przenośni i dosłownie zaprzyjaźnioną z nami od lat Księgarnię Bookowski w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Zacytujemy za Bookowskim - "Ania Bany - serce projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka - gościła w drugim odcinku Bookowskiego Podcastu Literackiego.
Spędziłyśmy razem godzinę - oddajemy słuchaczom 36 minut. Mam nadzieję, że ogrzeją serca i nastroją na Święta i Nowy Rok jakkolwiek ten czas spędzacie. Rozmawiałyśmy o książkach, które tylko pozornie są dla dzieci, a tak naprawdę służą do zaglądania w głąb każdego człowieka. Poznajcie Pikotka, zajrzyjcie z nami do pracowni Aurory i pielęgnujcie swój wewnętrzny las.

Dobrego czasu!"

link do podkastu -  https://open.spotify.com/episode/3U6nFEkqW2vOHL7aXnMSjO

Bajkowozowe szkolenie dla pedagogów online !!! »

Po raz kolejny odwiedziły nas uczestniczki projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" z całej Polski. Spotkaliśmy się oczywiście wirtualnie podczas szkolenia "O wszystkim co wspiera". Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami na temat wszystkiego co może nas wspierać podczas pracy i życia w obecnej trudnej sytuacji. Dziękujemy za waszą obecność i jeszcze raz wszystkich gorąco pozdrawiamy!!!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Trzy Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już w szpitalach !!! »

Trzy Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już dotarły i wędrują po korzytarzach i salach szpitali dziecięcych. Dzieci i pedagodzy w Olsztynie, Rzeszowie i Poznaniu przyjeli je z wielkim entuzjazmem. Małe, zwinne, kolorowe, a przede wszystkim wypełnione niesamowitymi książkami Bajkowozowe Walizki, docierają tam, gdzie Bajkowozy z powodu pandemii nie mogą.

Wkrótce kolejne Walizki wyruszą do swoich nowych domów!!!

 

Walizki szpitale otrzymały w ramach projektu Oddział Bajka -Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka