Aktualności

Dwa Bajkowozy w Lublińcu!!! »

30.05. dwa kolejne Bajkowozy dotarły do Lublińca, gdzie zamieszkały na stałe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki oraz w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr Emila Cyrana. Dzieci i kadra pedagogiczna zgotowali nam naprawdę gorące przyjęcie. Później razem wyruszyliśmy do krainy pełnej Bajkowozowych opowieści!!! Niezapomniany dzień i niezapomniane spotkanie. Dziękujemy serdecznie!!!

Kolejny 51 Bajkowóz już w Łodzi!!! »

Bajeczne powitanie Bajkowozu w Łodzi!!! 25. 05. kolejny Bajkowóz (51) zamieszkał na stałe w Ośrodku Pediatrycznym im. dr J. Korczaka w Łodzi. Opiekunami Wędrujacej Szpitalnej Biblioteki zostali pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 działającego w Ośrodku. Bajkowóz trafił do dzieci dzięki wsparciu finansowemu Ośrodka Badawczo-Produkcyjnego Politechniki Łódzkiej "Ichem"! To było naprawdę niesamowite powitanie. Bajeczna atmosfera pełna radości i uśmiechów dosłownie otaczała nas ze wszystkich stron. Po raz kolejny poczuliśmy, że Oddział Bajka to Bajkowozy, książki, ale przede wszystkim ludzie pełni pasji, dzięki którym wszystko staje się możliwe!!! Dziękujemy wszystkim barrrrrrrrdzo serdecznie!!!

50 Bajkowóz w Lublinie!!! »

Kolejny już 50 Bajkowóz dotarł i rozpoczął swoje wędrówki w Lublinie. Opiekunem Bajkowozu został Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, a Bajkowóz otrzymał Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Neuropsychiatrycznym na ul. Abramowickiej. Dzieci powitały Wędrującą Szpitalną Bibliotekę inscenizacją i quizem pświęconym bajkom, sam Bajkowóz otrzymał od dzieci imę Bajtek. Dziękujemy wszystkim za niezwykle serdeczne powitanie!!!

Ośrodek Badawczo-Produkcyjny "Ichem" wspiera projekt Oddział Bajka!!! »

To już kolejna dobra nowina. Bardzo cieszy nas zaangażowanie Ośrodka Badawczo-Produkcyjnego Politechniki Łódzkiej "Ichem" Sp. z o.o., który z dużym zainteresowaniem postanowił wesprzeć projekt Oddział Bajka.

Przekazanie ufundowanego Bajkowozu nastąpi już wkrótce - 25 maja o godz. 14:00 na ul. Piłsudskiego 71 w Łodzi.

Firma "Ichem" Sp. z o.o. znana jest ze swojej działalności charytatywnej i CSR-owej dlatego tym bardziej cieszy nas jej wsparcie.

Więcej informacji o firmie pod linkiem: http://www.ichem.com.pl/

Informacje o działalności CSR firmy: http://www.ichem.com.pl/pl/csr/

Oddziały Bajka z Lublina i Lublińca w Poznaniu!!! »

Kolejne Oddziały Bajka spotkały się u nas na szkoleniu z Twórczej Pracy z Książką. Tym razem byli to pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz z Lublińca ze SOSW im. Konrada Mańki i Szkoły Podstawowej Specjalnej przy Wojewódzkim Szpitalu NeuroPsychiatrym dla Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy za to słoneczne spotkanie!!!

49 Bajkowóz już w Karpaczu!!! »

Wczoraj 49 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dotarła i zamieszkała na stałe w Centrum Medycznym w Karpaczu. Dzieci powitały Bajkowóz niesamowitym przedstawieniem "Kraina Lodu". Po uroczystym odsłonięciu Bajkowozu przez przedstawicieli Centrum Medycznego dzieci rozpoczeły pierwsze spotkanie z Bajkowozem. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala zostali pedagodzy szkoły przyszpitalnej. Bajkowóz trafił do Karpacza dzięki wsparciu finansowemu Pań z Poznan International Ladies Club (PILC) Po tym gorący spotkaniu naprawdę "Mamy moc" jak wyśpiewały nam dzieci. Dziękujemy za to niezwykłe wydarzenie!!!

Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Orzeszu!!! »

28.03. kolejna 48 Wędrująca Szpitalna Biblioteka zamieszkała w Zespole Szkół przy Ośrodku Terapii Nerwic w Orzeszu.
Uroczyste przekazanie Bajkowozu uświetniły występy artystyczne orzeskiej młodzieży. Wpierw obejrzeliśmy niesamowitą adaptację "po śląsku"
"Kopciucha" czyli Kopciuszka, którą przygotowali podopieczni ZSS, a po niej gościnnie wystąpili gimnazjaliści z Zespołu Szkół im. Poległych na Pasternioku, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali koncert śląskich piosenek. Dziękujęmy za gorące przyjęcie.
To było naprawdę niezapomniane spotkanie!!! :) 

46 i 47 Bajkowóz w Ostrowie Wielkopolskim!!! »

22 marca br. dwie kolejne Wędrujące Szpitalne Biblioteki zamieszkały na stałe w Ostrowie Wielkopolskim.
Dzieci powitały Bajkowozy w Ostrowskim Centrum Kultury.Po tym radosnym oficjalnym powitaniu każda z Wędrujących Bibliotek wyruszyła
na spotkanie z dziećmi bezpośrednio w szpitalach. Pierwsza zamieszkała w Miejskim Szpitalu Zakładów Opieki Zdrowotnej na ul. 3Maja. Druga zadomowiła się w Szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego.Ten właśnie Bajkowóz został ufundowany i trafił do dzieci dziękiwspaniałym Paniom z Poznan International Ladies Club!!!

Dziękujemy bardzo serdecznie za tak wspaniałe i niezapomniane powitanie!!!

Poznań International Ladies Club wspiera projekt Oddział Bajka!!! »

Dzięki Poznan International Ladies Clubdwa Bajkowozy powędrują w tym roku do nowych miejsc Ostrowa Wielkopolskiego i Karpacza.
Serdecznie dziękujemy!!!

Poznań Ladies International Club (PILC) działa na terenie Poznania od 1999 i skupia przedstawicielki z całego świata. Członkinie Klubu raz do roku
organizują bal charytatywny, z którego środki są przekazywane na wybrany cel.
W tym roku PILC postanowiło wesprzeć projekt Oddział Bajka. Organizacja tego przedsięwzięcia zakończyła się imponującym sukcesem. 15 lutego 2017 roku w Hotelu Andersia Fundacja Serdecznik otrzymała czek w wysokości 13.200,00 zł.
Za przekazane środki ufundowane zostaną dwa nowe Bajkowozy, które powędrują
w tym roku do Ostrowa Wielkopolskiego oraz Karpacza.

Serdecznie dziękujemy!!!

Więcej o PILC pod linkiem: https://pilc-pl.com/

 

FIRMA UNILEVER FOOD SOLUTIONS wspiera projekt Oddział Bajka!!! »

Dziękujemy firmie Unilever Food Solutions za
zakup książek do kolejnych Bajkowozów.

Firma Unilever Food Solutions zakupiła łącznie
ponad 50 egzemplarzy książek z Wydawnictwa Media Rodzina.
Wykorzystamy je do wyposażania kolejnych
Wędrujących Szpitalnych Bibliotek w 2017 roku.
Cieszy nas również fakt, że najprawdopodobniej współpraca będzie kontynuowana
w przyszłym roku.
Za koordynację akcji dziękujemy Panu Piotrowi Łabuzińskiemu!!!

Trzy "Białe pyry" dla Bajkowozów od Gazety Wyborczej!!! »

Trzy "Białe pyry" - wyróżnienie od Gazety Wyborczej!!!
Dla Fundacji Serdecznik z Poznania za Bajkowozy - mobilne biblioteki, które można
obwozić po szpitalnych oddziałach. Wszystko jest tutaj dokładnie obmyślane,
nie ma mowy o przypadku. Każda półka, każda szufladka i to, co w niej się znajduje,
jest zaprojektowane tak, by bawić dzieci. Pracownicy fundacji i architekci wymyślali
Bajkowóz przez rok, bo to nie tylko biblioteka, ale też kukiełkowy teatrzyk i
magazyn edukacyjnych zabawek. Fundacja w całej Polsce przekazała już 45 Bajkowozów.
Dwa ostatnie w tym tygodniu trafiły do szpitala w Koninie i
w szpitalu przy Krysiewicza w Poznaniu. Świetna robota!