Wędrująca Biblioteka na polanie »
Kiedy na oddziałach szpitalnych cały czas goszczą książki Oddziału Bajka, my postanowiliśmy oczarować takimi samymi książkami dzieci, które przychodzą do Parku Sołackiego w Poznaniu.
Kiedy na oddziałach szpitalnych cały czas goszczą książki Oddziału Bajka, my postanowiliśmy oczarować takimi samymi książkami dzieci, które przychodzą do Parku Sołackiego w Poznaniu.
Wędrująca Biblioteka na polanie
Lato, Lato, Lato - nawet książki z naszej biblioteki je poczuły.
Dziś zakończyliśmy czerwcowe spotkania warsztatowe dla rodziców dzieci przedszkolnych "Jak i po co czytać dzieciom ", które poprowadziła Aga Cienciała.
Kolejne spotkania planujemy już wkrótce.
Niespodziewani Goście
Magicznie, zagadkowo i radośnie tak można podsumować nasze piątkowe spotkania z dziećmi.
Ostatnie dwa tygodnie upłynęły w aurze warsztatów dotyczących kratywnośći.
Twórczy nauczyciel - kreatywna strona uczenia oraz Jak uczyć by nauczyć alternatywne metody kreowania sytuacji edukacyjnej to tematy warsztatów, które zrealizowała dla nauczycieli ze szkoły szpitalnej Agnieszka Cienciała.
Trudne pytania, trudne uczucia i inne tematy „tabu” w literaturze dziecięcej – jak o nich rozmawiać?
26 marca oddział chirurgii dziecięcej w szpitalu na ul. Szpitalnej odwiedzili niezwykli goście – Roksana Jędrzejewska Wróbel, prywatnie matka i gospodyni domowa, autorka ponad 20 książek dla dzieci, doktor literaturoznawstwa. Uwielbiająca wszelkie formy recyclingu Gdańszczanka i feministka z upodobaniem jeżdżąca na rowerze wraz z Florką i jej pamiętnikiem.
Goście mogą różni i przybywać z różnych stron świata, niekiedy bywają zaskakujący.
Taki poranek pełen wizyt niezwykłych gości miał miejsce w sobotni marcowy poranek w Szpitalu na ul.Szpitalnej.
Dziś przybyli tam Bohaterowie Gwiezdnych Wojen, którzy w niesamowitych kostiumach pojawiali się na oddziałach dziecięcych oraz izbie przyjęć, aby spotkać się z dziećmi i ich rodzicami. Reakcje wszystkich były niesamowite.
Kreatywnie, zaskakująco, inspirująco. Wszystko o tym, co i jak można zrobić przy użyciu bardzo niekonwencjonalnych materiałów lub wykorzystać te, które pozornie nimi wcale nie są.
25 i 26 lutego do Szpitala na ulicy Szpitalnej w Poznaniu przybyli opowidacze baśni i historii porywając nas swoimi opowieściami do kolorowego Meksyku.
Już w lutym wystartowała kolejna edycja warsztatów prowadzonych dla pedagogów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych w Poznaniu. Pierwszy cykl warsztatów nosi tytuł „Opowiadanie świata”
Przenoszą dzieci do świata książki Agnieszka Błaszyk Pawlak i Sylwia Błażejczak