Aktualności

Warsztaty dla rodziców ! »

Dziś zakończyliśmy czerwcowe spotkania warsztatowe dla rodziców dzieci przedszkolnych "Jak i po co czytać dzieciom ", które poprowadziła Aga Cienciała.
Kolejne spotkania planujemy już wkrótce.

Niespodziewani Goście »

Niespodziewani Goście

Magicznie, zagadkowo i radośnie tak można podsumować nasze piątkowe spotkania z dziećmi.

Kreatywnie… »

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły w aurze warsztatów dotyczących kratywnośći.
Twórczy nauczyciel - kreatywna strona uczenia oraz Jak uczyć by nauczyć alternatywne metody kreowania sytuacji edukacyjnej to tematy warsztatów, które zrealizowała dla nauczycieli ze szkoły szpitalnej Agnieszka Cienciała.

Trudne Pytania »

Trudne pytania, trudne uczucia i inne tematy „tabu” w literaturze dziecięcej – jak o nich rozmawiać?

Odwiedziny »

26 marca oddział chirurgii dziecięcej w szpitalu na ul. Szpitalnej odwiedzili niezwykli goście – Roksana Jędrzejewska Wróbel, prywatnie matka i gospodyni domowa, autorka ponad 20 książek dla dzieci, doktor literaturoznawstwa. Uwielbiająca wszelkie formy recyclingu Gdańszczanka i feministka z upodobaniem jeżdżąca na rowerze wraz z Florką i jej pamiętnikiem.

GOŚĆIE Z GALAKTYCZNEGO IMPERIUM »

Goście mogą różni i przybywać z różnych stron świata, niekiedy bywają zaskakujący.
Taki poranek pełen wizyt niezwykłych gości miał miejsce w sobotni marcowy poranek w Szpitalu na ul.Szpitalnej.
Dziś przybyli tam Bohaterowie Gwiezdnych Wojen, którzy w niesamowitych kostiumach pojawiali się na oddziałach dziecięcych oraz izbie przyjęć, aby spotkać się z dziećmi i ich rodzicami. Reakcje wszystkich były niesamowite.

Tajemnice Świata Kolorów »

Kreatywnie, zaskakująco, inspirująco. Wszystko o tym, co i jak można zrobić przy użyciu bardzo niekonwencjonalnych materiałów lub wykorzystać te, które pozornie nimi wcale nie są.

Opowieści Meksyku »

25 i 26 lutego do Szpitala na ulicy Szpitalnej  w Poznaniu przybyli opowidacze baśni i historii porywając nas swoimi opowieściami do kolorowego Meksyku.

Kolejne Warsztaty ! »

Już w lutym wystartowała kolejna edycja warsztatów prowadzonych dla pedagogów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych w Poznaniu. Pierwszy cykl warsztatów nosi tytuł „Opowiadanie świata”